97 views, 2 likes, 1 loves, 0 comments, 0 shares, Facebook Watch Videos from Agencja Artystyczna KAMA: W świątecznym nastroju ☃️ #MusicTeam #Piano #Winter #Christmas #science #Agencja #Kama 4 grudnia - W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU BOŻEGO NARODZENIA – WYBRANE ELEMENTY SYSTEMU EDUKACJA PRZEZ RUCH. Po wypełnieniu poniższych pól, na podany adres zostaną W Świątecznym Nastroju Wczoraj dotarła do mnie pierwsza kartka świąteczna — i jak na razie jedyna. Ostatnio kartki z Europy (nie tylko z Polski, ale i z inny krajów UE) docierają z ogromnym opóźnieniem. 829 views, 24 likes, 14 loves, 0 comments, 2 shares, Facebook Watch Videos from CKZiU Słubice- ZST: .. w świątecznym nastroju. Blok tematyczny: W świątecznym nastroju Scenariusz nr 3 I. Tytuł scenariusza zajęć: Bombki, bombeczki. II. Czas realizacji: 2 jednostki lekcyjne. III. Edukacje (3 wiodące): • Społeczna • Plastyczna • Polonistyczna IV. Realizowane cele podstawy programowej: • Edukacja społeczna: zna tradycje naszego państwa i w nich uczestniczy- 5.7 “W świątecznym nastroju” : scenariusz wystawy / Ewa Pliszka // Wszystko dla Szkoły. – 2001, nr 10, s. 24-25 148. “Wciąż nie ma miejsca dla Ciebie” : scenariusz przedstawienia na Boże Narodzenie dla gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej / Aneta Rayzacher-Majewska // Katecheta. – 2012, nr 11, s. 40-43 72 views, 8 likes, 1 loves, 2 comments, 0 shares, Facebook Watch Videos from Świetlica Naszych Marzeń w SP4 Radlin: W świątecznym nastroju ️ Q27bPC3. Zajęcie otwarte dla rodziców w grupie dzieci 4,5 – letnich Temat: W świątecznym nastroju. Cele ogólne: - Integrowanie rodziców, dzieci i nauczyciela. - Pogłębianie więzi rodzinnych w wyniku wspólnej pracy podczas wykonywania stroików świątecznych. - Poznawanie przez dzieci zwyczajów związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia. Cele szczegółowe: Dziecko: -umie poruszać się rytmicznie zgodnie z akompaniamentem -prawidłowo reaguje na polecenia i sygnały -skupia uwagę na słuchanym opowiadaniu -potrafi swobodnie wypowiedzieć się na określony temat -zna zwyczaje i tradycje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia - potrafi liczyć w zakresie 9 -rozwiązuje proste zadania z treścią -współpracuje i współdziała podczas wykonywania zadań - poprawnie nazywa kolory - posługuje się określeniami wielkości: mały, duży, średni. - wspólnie z rodzicem wykonuje stroik świąteczny Metody pracy: -praktyczne -słowne -oglądowe Formy pracy: -indywidualna -zbiorowa Środki dydaktyczne: Opowiadanie A. Galicy „Komu potrzebne jest Boże Narodzenie?”, kukiełki: kot, aniołek, ilustracje nt.: „Zwyczaje Bożonarodzeniowe”, Płyta CD Klanza,tamburyn Szablon choinki dla każdego dziecka, szablony bombek małych po 2 dla każdego dziecka, średnich po 3 dla każdego dziecka, po 4 duże dla każdego dziecka, paski bibuły w 5 kolorach po jednym dla każdego dziecka, krążki z drewna, pistolet na klej zgrzewaczy, świeczki, bombki, aniołki, mikołajki, kolorowy brokat, szyszki, wata, kwiaty sztuczne, itp. Przebieg zajęć: Część I rodziców W świątecznym nastroju, Z uśmiechem radości. Witamy w przedszkolu, Przybyłych dziś gości. 2. Zabawa ilustracyjno-ruchowa ze śpiewem „Uśmiechnij się” (Na melodię zabawy „Taniec pingwina”) O jak przyjemnie i jak wesoło (wysuwamy do przodu na zmianę nogi) Być razem w ten świąteczny czas. (wysuwamy do przodu na zmianę nogi) uśmiech do mamy, (odwracamy głowę w lewo) uśmiech do pani, (odwracamy głowę w prawo) Uśmiechnij, uśmiechnij, uśmiechnij się! (podskakujemy 3 razy) (zabawę powtarzamy kilka razy) 3. Słuchanie opowiadania „Komu potrzebne jest Boże Narodzenie?” Rozmowa na temat opowiadania -Jakie postacie wystąpiły w opowiadaniu? (wróble, kot, aniołek) -Co trzymał aniołek w rękach? - Dlaczego aniołek dzwonił dzwoneczkiem? - Komu są potrzebne święta? - Znacie jeszcze inne tradycje Świąt Bożego Narodzenia? 4. Zabawa integracyjna : „Pieczemy ciasto” Klanza Dzieci naśladują w rytm muzyki czynności związane z pieczeniem ciasta (mieszanie, wybijanie jajek: stuk, chlup, siup, ugniatanie, wałkowanie, dekorowanie, posypywanie, częstowanie) 5. Zadanie dydaktyczne „Ubieramy choinkę” Dzieci otrzymują w kopertach szablon choinki i bombek o różnej wielkości ( 2 małe, 3 średnie i 4 duże) układają bombki na szablonach według zasady: największe na dole, najmniejsze na górze, średnie po środku. Przeliczanie bombek, udzielanie przez dzieci odpowiedzi na pytania: - Czym różnią się bombki? -Ile jest wszystkich bombek? -Ile jest najmniejszych bombek? -Ile jest średnich bombek? -Ile jest najmniejszych bombek? Rozwiązanie zadania matematycznego: Marcin zawiesił na choince 2 małe bombki, 2średnie, 3 duże. Ile jest wszystkich bombek na choince? Odp. Na choince wisi 7 bombek. Nauczyciel układa zadanie. ( dzieci układają bombki na choince, następnie przeliczają i udzielają odpowiedzi na pytania nauczyciela.) Mama stroiła choinkę. Zawiesiła na niej 1 małą bombkę, 2 średnie i 3 duże. Jedna duża bombka spadla i się zbiła. Ile jest bombek na choince? *Próby samodzielnego układania treści zadania przez chętne dziecko. 6. Zabawa ruchowa „Ułóż bombki” Dzieci otrzymują paski bibułek w różnych kolorach. Określają jej kolory. Poruszają się na dywanie w rytmie wygrywanym przez nauczyciela na tamburynie, podczas przerwy w grze dzieci układają przed sobą bombki w różnym kształcie. Na koniec dzieci łączą się w grupy i układają jedna dużą bombkę w tym samym kolorze. Część II 7. Zaproszenie rodziców do stolików. Wykonanie stroików świątecznych przez dzieci i ich rodziców. 8. Podziękowanie Rodzicom i dzieciom za udział w zajęciach. Załącznik nr1 A. Galica „Komu potrzebne jest Boże Narodzenie?” Ciemnej nocy, gdy z chmury sypał gęsty śnieg, na gałęziach choinki siedziały zmarznięte wróble. Tymczasem z nieba na ziemię wędrował Aniołek. W jednej ręce niósł złoty dzwoneczek, a w drugiej małą latarenkę. – Hop, hop – przeskakiwał Aniołek ze śniegowego płatka na płatek i podzwaniał dzwonkiem, aż doszedł do ziemi i usiadł na płocie. A koło płotu przechadzał się szarobury Kocur. – Co tu robisz? I czemu tak głośno dzwonisz? – spytał. – Nie wiesz? Przypominam wszystkim, że niedługo Boże Narodzenie – odpowiedział Aniołek. I zawołał anielskim głosikiem: – Święta, nadchodzą święta! – A po co komu te święta? – mruknął Kot. – Komu są potrzebne? – Jak to? – zadziwił się Aniołek. – Wszyscy o nich pamiętają, bo wszystkim są potrzebne! – i znów zadzwonił złotym dzwonkiem. – Wszystkim? To znaczy komu? – dopytywał się Kocur. Aniołek, słuchając Kota, śmiał się tak, że aż spadł z płotu. Otrzepując skrzydła, mówił: – Święta potrzebne są choinkom, żeby mogły przystroić się w kolorowe ozdoby, potrzebne są też gwiazdom, żeby mogły urosnąć na czubkach choinek. – Miau... i jeszcze komu? – Mamie – mówił Aniołek do kociego ucha. – By założyła piękną sukienkę, i tacie, który pokaże, jaki jest silny, gdy przyniesie największą choinkę. – I komu jeszcze? – pytał Kot. – I dzieciom, by pod choinką znalazły kolorowe prezenty. – I jeszcze komu? – pomrukiwał Kot. – Powiedz, po co są te święta? – Po to – szepnął Aniołek – by wszyscy mogli spróbować, jak smakuje biały opłatek. – A czy święta potrzebne są kotom? – Ach, kotom... – westchnął Aniołek. – Potrzebne są, by mogły dzieciom na dobranoc mruczeć kolędy. Śnieg przestał sypać, mrugały gwiazdki, Aniołek śpiewał kolędę, a Kot pomrukiwał: – Już wiem, komu potrzebne jest Boże Narodzenie. Wszystkim, nawet kotom. – Ćwir, ćwir – dziwiły się wróbelki. – Jeśli wszystkim, to i nam, ćwir, ćwir. Opracowała: Sabina Godula Scenariusz zajęcia z dziećmi 5,6 letnimi z zakresu edukacji matematycznej Temat zajęcia: „Zegar i czas” – do czego nam są potrzebne? Cel ogólne: Zdobywanie wiedzy na temat sposobów odmierzania czasu, rodzajów zegarów Kształtowanie umiejętności posługiwania się zegarem Dostrzeganie upływu czasu Cele szczegółowe: Dziecko: zna i rozpoznaje rodzaje zegarów [ klepsydra, zegar ścienny, zegarek na rękę, minutnik, zegar wahadłowy, budzik] poznaje pojęcia związane z czasem i zegarem – sekunda, minuta, godzina, nazywa części zegara – tarcza, wskazówki, próbuje odczytać pełną godzinę na zegarze, posługuje się liczebnikami porządkowymi, wybrzmiewa głoskę w nagłosie i dzieli wyraz na sylaby [ dz. 5 letnie] łączy napis z obrazkiem [dz. 6 letnie] układa z patyczków wskazówki na zegarze wg poleceń rozpoznaje i nazywa cyfry na zegarze układa cyfry na tarczy zagara od 1 do 12 [dz. 5 letnie] pisze cyfry na tarczy zegara [dz. 6 letnie] naśladuje ruchem rąk wskazówki zegara do piosenki uważnie słucha poleceń wypowiada się na forum grupy odczuwa radość z podjęcia zadań Formy pracy: grupowa, indywidualna, Metody pracy: czynna – zadania, praktyczne działania, zabawa, ćwiczenia słowna – rozmowa, instrukcje do zadań oglądowa – pokaz, obserwacja, Pomoce: obrazki różnych rodzajów zegarów, zegar ścienny, zegarek na rękę, magnetofon, krążki, patyczki, cyfry, chusta animacyjna, talerzyki papierowe, kółka origami, pisaki, kredki, kleje, plastelina, kartoniki, napisy do obrazków, Przebieg zajęcia: Powitanie grupowe piosenką „Ole, Ole witamy wszyscy się…” Wprowadzenie w temat zajęć zagadką o zegarze i czasie : „Chodzi, ale w miejscu stoi, bije – nikt się go nie boi. Cyfry ma na tarczy, czy to już wystarczy?” „Każdy zegar go odmierza, mówi, że leci, płynie, ucieka, chociaż to nie ptak ani też nie rzeka.” „Czas- co to takiego?” -rozmowa na temat czasu – po co jest czas?, jak odmierzamy czas? „Zegary i zegarki”- dzieci oglądają rozłożone obrazki przedstawiające różne rodzaje zegarów – zegar ścienny, zegarek na rękę, minutnik, budzik, klepsydra, zegar słoneczny- rozpoznają je, nazywają, opisują i porównują. 5 letnie – dzielą nazwy na sylaby, wybrzmiewają głoskę w nagłosie 6 letnie – dobierają podpisy do obrazków „Jak działa zegar?” – omówienie budowy zegara ściennego – z czego się składa? – wskazówki, tarcza, odczytanie cyfr na tarczy. Poznanie pojęć związanych z czasem – godzina, minuta, sekunda, pokaz pełnych godzin na zegarze, objaśnienie dzieciom różnicy pomiędzy dużą i małą wskazówką Odczytanie przez dzieci wskazanych pełnych godzin na zegarze Zabawa z wykorzystaniem kolorowych krążków i patyczków – dzieci otrzymują krążki, patyczki, cyfry, układają z nich zegar, następnie odzwierciedlają pokazaną godzinę np. 12, 3, 6, 9 itd. Odczytują godziny. Zabawa ruchowa ze śpiewem „Zegar bije…” – dzieci śpiewają i naśladują ruchem piosenkę. Praca plastyczno – konstrukcyjna „Zegar” – Dzieci siadają przy stolikach. Z przygotowanych przez nauczyciela elementów, konstruują zegar. 5 – przyklejają przygotowane kółka z cyframi według wzoru konstruują wskazówki z wyciętych elementów, ozdabiają według swojego pomysłu zegar 6 – piszą na przygotowanych kółkach cyfry, przyklejają je, lub piszą cyfry na tarczy, tworzą wskazówki i ozdabiają według własnego pomysłu tarcze. Zabawa ruchowa dla chętnych dzieci z wykorzystaniem chusty animacyjnej – układanie na chuście cyfr i układanie ze swoich ciał wskazówek, pozostałe dzieci odczytują godzinę. Podsumowanie zajęć – co nam się podobało, czego się nauczyliśmy, prezentacja wykonanych zegarów. AUTOR: Magdalena Jankowska Przedszkole nr 114 Poznań KategorieKategorie Ostatnie Publikacje Scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców w oddziale przedszkolnymTemat: W świątecznym trwania zajęć: 60 minutCele ogólne:• poszerzanie i utrwalanie wiadomości związanych z tradycjami Świąt Bożego Narodzenia;• reagowanie na sygnały wzrokowe, słuchowe i dotykowe;• integrowanie rodziców, dzieci i nauczyciela/ integracja grupy szkolnej;• aktywizowanie oraz integrowanie rodziców i dzieci podczas wspólnej pracy szczegółowe:Dziecko:• umie poruszać się rytmicznie zgodnie z akompaniamentem;• prawidłowo reaguje na polecenia i sygnały;• potrafi swobodnie wypowiedzieć się na określony temat;• zna zwyczaje i tradycje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia;• potrafi liczyć w zakresie 9;• rozwiązuje proste zadania z treścią;• współpracuje i współdziała podczas wykonywania zadań;• poprawnie nazywa kolory;• posługuje się określeniami wielkości: mały, duży, średni;• współpracuje w pracy:• praktyczne• słowne• oglądoweFormy pracy:• indywidualna• zbiorowa• grupowaŚrodki dydaktyczne:tamburyn; szablon choinki dla każdego dziecka; szablony bombek małych po 2 dla każdego dziecka, średnich po 3 dla każdego dziecka, po 4 duże dla każdego dziecka; 4 duże choinki wycięte z brystolu; paski bibuły w 4 kolorach - po jednym dla każdego dziecka, waciki, wata, zajęć:Część pierwsza1. Powitanie zgromadzonych gości przez nauczyciela i przedstawienie celu Zabawa integracyjna „Witam ...”.- panią Paulinkę,- wszystkich rodziców,- wszystkie dziewczynki,- wszystkich chłopców,- wszystkich którzy są uśmiechnięci,- wszystkich którzy czekają na Święta Bożego Narodzenia,- wszystkich którzy czekają na prezenty „Zaczarowane pudełko”Dzieci siedzą w kole. Prowadząca pokazuje „zaczarowane pudełko”, w którym ukryte są świąteczne skarby. Mówi, że lubi zaglądać do tego pudełka, bo skarby w nim ukryte przypominają jej o najpiękniejszych w roku świętach – Świętach Bożego Narodzenia. Pyta dzieci, czy chcą zobaczyć co w nim jest? Dzieci wyjmują po kolei „skarby”, nazywają je i określają, z którym momentem świąt są związane (Mikołaj, gwiazda, bombki, żłóbek, opłatek, cukierki, choinka, aniołek, prezenty, płyta z kolędami, ciastka, pierniki...). 4. Prawda – fałsz Rodzic losuje karteczkę i odczytuje zapisane na niej zdanie. Zadaniem dzieci jest podniesienie uśmiechniętej buźki na zdanie prawdziwe oraz podniesienie smutnej buźki na zdanie zawierające informację Święta Bożego Narodzenia są W wigilię Bożego Narodzenia dzielimy się Na święta Bożego Narodzenia ubieramy Na święta Bożego Narodzenia malujemy Prezenty przynosi W święta Bożego Narodzenia śpiewamy Na święta wysyłamy bliskim kartki z Jedną z tradycji świąt Bożego Narodzenia jest polewanie się wodą. - Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy, gdy na niebie pojawi się pierwsza Na bożonarodzeniowym drzewku możemy zawieszać Zadanie dydaktyczne „Ubieramy choinkę”Dzieci otrzymują szablon choinki i bombek o różnej wielkości (2 małe, 3 średnie i 4 duże). Układają bombki na szablonach według zasady: największe na dole, najmniejsze na górze, średnie po środku. Przeliczanie bombek, udzielanie przez dzieci odpowiedzi na pytania:- Czym różnią się bombki?-Ile jest wszystkich bombek?-Ile jest najmniejszych bombek?-Ile jest średnich bombek?-Ile jest największych bombek?Rozwiązanie zadania matematycznego:Marcin zawiesił na choince 2 małe bombki, 2 średnie, 3 duże. Ile jest wszystkich bombek na choince?Odp. Na choince wisi 7 układa zadanie.(dzieci układają bombki na choince, następnie przeliczają i udzielają odpowiedzi na pytania nauczyciela.)Mama stroiła choinkę. Zawiesiła na niej 1 małą bombkę, 2 średnie i 3 duże. Jedna duża bombka spadla i się zbiła. Ile jest bombek na choince?6. Zabawa ruchowa „Ułóż bombki”Dzieci otrzymują paski bibułek w różnych kolorach. Określają jej kolory. Poruszają się na dywanie w rytmie wygrywanym przez nauczyciela na tamburynie, podczas przerwy w grze dzieci układają przed sobą bombki w różnym kształcie. Na koniec dzieci łączą się w grupy i układają jedna dużą bombkę w tym samym kolorze. W ten sposób nastąpił podział na grupy. Część II7. Praca plastyczna – CHOINKA (praca grupowa) Dzieci wraz z rodzicami wykonują wspólną pracę plastyczną. Otrzymują dużą choinkę wyciętą z brystolu . Przy pomocy różnych, przygotowanych przez nauczyciela elementów (watę, płatki kosmetyczne, wycięte gwiazdki, śnieżynki, bombki z papieru, itp.) z użyciem kleju i taśmy klejącej ozdabiają Podsumowanie zajęć – wspólna wystawka Podziękowanie Rodzicom i dzieciom za udział w Jurczyk Zgodnie z tradycją w grudniu każdego roku w Gminnym Przedszkolu Publicznym z grupą żłobkową w Radkowie odbywają się spotkania wigilijne połączone z prezentacją Jasełek. Pierwsze spotkanie odbyło się w Ścinawce Średniej. Rodzice oraz zaproszeni goście zasiedli przy wspólnym stole, by w ciszy i skupieniu obejrzeć Jasełka w wykonaniu dzieci . W przedstawieniu udział wzięły dzieci w wieku od 3-6lat. Dla wielu z nich dużym przeżyciem była możliwość wystąpienia na scenie. Maluchy w jasełkach zaprezentowały się znakomicie, za co otrzymały rzęsiste brawa, podziękowania i słodycze. Ze spotkania nikt nie wyszedł z pustymi rękoma, gdyż na wszystkich czekały skromne upominki. Kolejne spotkanie wigilijne odbyło się w Tłumaczowie. Tutaj również rodzice i zaproszeni goście mogli zasiąść przy suto zastawionym stole, by podziwiać przedstawienie, w którym udział wzięli również rodzice. Wszyscy artyści, zarówno mali jak i duzi zachwycili swoja grą, za co otrzymali gromkie brawa. W programie spotkania znalazł się również czas na świąteczne życzenia i opłatek. Zgodnie z tradycją pod choinką znalazły się prezenty dla dzieci oraz rodziców i gości. Spotkanie zakończyło się niezwykle miłym wspólnym kolędowaniem i degustacją domowych wypieków rodziców. Spotkanie wigilijne w Radkowie odbyło się jako trzecie. Tutaj rodziców i zaproszonych gości w świąteczny nastrój wprowadziły przepiękne tradycyjne Jasełka, w których udział wzięli rodzice, dzieci i nauczyciele. Umiejętności aktorskie jakie zaprezentowali uczestnicy przedstawienia były ma miarę profesjonalnego teatru. Rodzice, dzieci i nauczyciele, wszyscy w pięknych strojach, zaprezentowali niecodzienne międzypokoleniowe misterium bożonarodzeniowe, w którym nie zabrakło miejsca na humor i wspólne śpiewy. Przedstawienie zrobiło wielkie wrażenie na gościach, którzy nie szczędzili braw i słów zachwytu dla aktorów. Również tutaj pod choinką nie zabrakło prezentów dla dzieci i gości, jak również wspólnego biesiadowania przy wigilijnym stole. Wszystkie spotkania miały swój oryginalny i niezapomniany charakter, który wprowadził przybyłych gości w miły i świąteczny nastrój. Scenariusze zajęć ZABAWY KULINARNE DLA MALUSZKÓW CELE OGÓLNE rozwijanie i doskonalenie zmysłów smaku, węchu, dotyku, wzroku podczas przygotowywania i smakowania przyrządzanych... Scenariusz zajęcia Temat zajęcia: Dary lasu. Oddział przedszkolny: 3-4 latki, liczba osób 12-15 Cele ogólne: – zapoznanie dzieci z... Scenariusz zajęć koleżeńskich w grupie dzieci 5-letnich Temat: Prezentacja prawidłowych pozycji wyjściowych do ćwiczeń. Miejsce: sala gimnastyczna... SCENARIUSZ ZAJĘĆ KOLEŻEŃSKICH w grupie dzieci 5-letnich Temat: Z TAŃCEM I MUZYKĄ ZA PAN BRAT – wesołe zabawy muzyczno–taneczne... KONSPEKT UROCZYSTOŚCI PRZEDSZKOLNEJ „DZIEŃ POSTACI Z BAJEK. W KRAINIE BAŚNI ” Cele ogólne: rozwijanie zainteresowań dzieci bajkami i baśniami,... KONSPEKT ZAJĘĆ OTWARTYCH Z RODZICAMI DZIECI W IV GRUPIE Temat: zajęcia dydaktyczne: „JESTEŚMY RAZEM, POMAGAMY SOBIE WZAJEMNIE”- RÓŻNE RODZAJE... KONSPEKT WIECZORU ANDRZEJKOWEGO Z RODZICAMI Cele ogólne: kultywowanie tradycji i zwyczajów związanych z dniem św. Andrzeja, wzbogacenie pozytywnych doświadczeń... Scenariusz zajęć otwartych przeprowadzonych dla n-li wychowania przedszkolnego w grupie dzieci 4-5 letnich Temat: LUBIĘ BYĆ SAMODZIELNY- kłopoty Jacka... Zajęcie otwarte dla rodziców w grupie dzieci 4,5 – letnich Temat: W świątecznym nastroju. Cele ogólne: – Integrowanie rodziców,... Scenariusz zajęć koleżeńskich w grupie dzieci 5-letnich Temat: „Zdrowe stópki” – ćwiczenia i zabawy przeciw płaskostopiu. Miejsce:... Scenariusz zajęć dla dzieci 4- letnich Temat: KOCIE FIGLE – zabawy usprawniające aparat artykulacyjny. Cele ogólne: –... Scenariusz zajęć dla dzieci 5-letnich Temat: Inspiracje matematyczne – zabawy z cyferkami i nie tylko. Czynności dziecka w 4...

w świątecznym nastroju scenariusz